Circusproject op schoolCircusworkshops organiseren op school is altijd een groot feest. Leerlingen van alle leeftijden zijn aan de gang met circusmaterialen, circustheater en misschien is er zelfs op het einde van de dag een voorstelling voor en door alle leerlingen! Bij Grote Broer vinden we circus zo mooi, omdat het kinderen een succeservaring geeft. Je kan écht in een half uur leren jongleren. Of je kan ook écht met die diabolo leren werken. Het maakt de dag tot een groot feest, want niemand is op het einde teleurgesteld. Circusdag op schoolHet meest georganiseerde circusproject van Grote Broer is de circusdag school. Bij de circusdag gaan leerlingen in de ochtend allerlei verschillende circusworkshops volgen en bereiden ze een presentatie voor. In de middag bouwen we het decor op en zetten we nog even de “puntjes op de i”. Daarna start de afsluiter van de dag: alle leerlingen gaan hun act opvoeren voor elkaar en trotse ouders. De circusdag wordt vaak georganiseerd als afsluiting van een periode, zoals vlak voor de vakantie. Circusactiviteiten voor de basisschoolNiet elke school wilt een hele dag met de leerlingen bezig zijn met circus. Daarvoor hebben we onze circusworkshops voor school. Je kiest wat je met je leerlingen wilt doen en wij zoeken daar een workshopleider bij. Met kleuters richten we ons voornamelijk op circustheater, maar met oudere leerlingen wordt het al snel complexer. We organiseren bijvoorbeeld de workshop Clownerie, workshop Goochelen of de workshop Jongleren. Het vraagt meer van het acteren van de leerlingen of van hun motorische vaardigheden. Voor elke type school en/of onderwijs hebben wij workshopleiders. Voordat we iets met een school gaan organiseren maken we altijd kennis en bespreken we wensen, verwachtingen en bijzonderheden. Op basis daarvan maken we een optimale match met de workshopleider(s). Hierdoor zorgen we dat de dag precies aansluit bij de school en de leerlingen. |
| https://www.grotebroer.com |
Veelgestelde vragen
Wat zijn de voordelen van een circusproject op school?▼
Circusprojecten geven kinderen succeservaringen omdat ze concrete vaardigheden als jongleren of diabolo in korte tijd echt kunnen leren. Dit maakt de dag tot een groot feest waar niemand teleurgesteld eindigt.
Hoe verloopt een circusdag op school?▼
Leerlingen volgen 's ochtends verschillende circusworkshops en bereiden een presentatie voor. Na het opzetten van decor treedt elke leerling op voor elkaar en trotse ouders als afsluiter van de dag.
Welke circusworkshops zijn beschikbaar voor de basisschool?▼
Er zijn workshops als Clownerie, Goochelen en Jongleren. Voor kleuters ligt de focus op circustheater, terwijl oudere leerlingen complexere activiteiten doen die meer acteervaardigheid vereisen.
Kan mijn school een specifieke workshop kiezen?▼
Ja, je kiest wat je met je leerlingen wilt doen en Grote Broer zoekt daar een geschikte workshopleider bij. Voor elk type school en onderwijs hebben zij passende leiders beschikbaar.
Hoe wordt een circusproject afgestemd op mijn school?▼
Voordat het circusproject start, maken de organisatoren kennis met de school en bespreken ze wensen, verwachtingen en bijzonderheden. Op basis daarvan maken ze een optimale match met workshopleider(s).
